
Ilmainen toimitus ja ilmainen lahja yli 60 € tilauksiin.
Erityisen vaahtoava sitruunaruohosaippua
Erityisen vaahtoava sitruunaruohosaippua on virkistävä ja energisoiva luonnollinen puhdistustuote, joka poistaa lian tehokkaasti ja jättää iholle miellyttävän sitruksisen tuoksun. Sen runsas kookosvaahtoinen koostumus tekee pesusta nautinnollista, kun taas glyseriini ja sitruunaruohon eteerinen öljy auttavat pitämään ihon kosteutettuna ja elinvoimaisena. Onko tämä saippua jo voittanut sydämesi? Nyt voit tilata sen myös ympäristöystävällisempänä pakkauksettomana 4-pakkauksena.
- Toimitus: 1–3 arkipäivää
- Ilmainen toimitus yli 60 €
- Bonusklubin jäsenet: -10 % ensimmäisestä ostoksesta ja sen jälkeen aina 5 % ostosummasta takaisin!
- Turvallinen maksu: pankkilinkki, kortti, Apple Pay & Google Pay
- Vegaaninen & eläinkokeeton · Luonnolliset ainesosat · Käsintehty Virossa
Lisainfo
Runsas ja pehmeä vaahto puhdistaa ihon hellävaraisesti jättäen sen silkinsileäksi ja miellyttävän kosteutetuksi. Sitruunaruohon luonnollinen tuoksu herättää aistit ja luo virkistävän raikkauden tunteen, joka kestää pitkään pesun jälkeenkin. Ihanteellinen aamun piristykseen tai mihin tahansa hetkeen, jolloin kaipaat raikasta oloa ja luonnollista hoivaa iholle.
Sitruunaruoho sisältää luonnollisia mikrobeja torjuvia yhdisteitä, jotka auttavat pitämään ihon puhtaana ja raikkaana.
Kenelle erityisen vaahtoava sitruunaruohosaippua sopii
- Kuiva iho – glyseriini auttaa pitämään kosteuden ja ehkäisee kireää tunnetta.
- Sekaiho – sitruunaruoho säätelee talineritystä ja tasapainottaa ihon kuntoa.
- Normaali iho – sopii päivittäiseen käyttöön ja jättää ihon pehmeäksi ja raikkaaksi.
- Rasvainen iho – auttaa vähentämään ylimääräistä talia ja antaa miellyttävän puhtauden tunteen.
Erityisen vaahtoavan sitruunaruohosaippuan hyödylliset ominaisuudet
- Kosteuttavat ominaisuudet – glyseriini sitoo kosteutta ja auttaa ylläpitämään ihon luonnollista pehmeyttä.
- Puhdistavat ominaisuudet – kookosöljypohjainen saippua poistaa lian ja ylimääräisen talin jättäen ihon puhtaaksi.
- Aromaattiset ominaisuudet – sitruunaruohon tuoksu kohottaa mielialaa ja lievittää stressiä.
Tärkeimmät ainesosat
- Kookosöljy (Sodium Cocoate) – veden kanssa kosketuksiin joutuessaan se muodostaa pieniä misellejä, jotka sitovat lian, hien ja ylimääräisen talin ihon pinnalta ja auttavat huuhtelemaan ne pois veden mukana. Kookosrasvahappojen erityispiirre on, että ne vaahtoavat erittäin voimakkaasti ja antavat saippualle sen ”runsaan vaahdon”, jonka tunnet pestessäsi.
- Glyseriini – auttaa vähentämään pesun jälkeistä kireää tunnetta tukemalla ihon kosteustasapainoa: se vetää kosteutta ihon pinnalle ja auttaa pitämään sen siellä, joten iho tuntuu pesun jälkeen pehmeämmältä ja joustavammalta eikä kuivalta ja karhealta.
- Sitruunaruohon eteerinen öljy – antaa saippualle luonnollisen sitruksisen tuoksun, joka luo raikkaan ja puhtaan tunteen ilman synteettisiä hajusteita.
Kaikki Nurmen palasaippuat valmistetaan luonnollisista ainesosista kylmämenetelmällä. Parhaan laadun saavuttamiseksi kypsytämme palasaippuat oikeassa lämpötilassa vähintään 30 päivää. Mitä pidempään palasaippua kypsyy, sitä enemmän se kuivuu ja menettää painoaan. Pakkauksessa ilmoitettu paino on nettoarvo grammoina pakkaushetkellä, eli 30 päivän kypsytyksen jälkeen. Voit lukea lisää siitä, miten Nurmen saippuat valmistetaan TÄSTÄ.
Usein kysytyt kysymykset
Ovatko Nurme-tuotteet vegaanisia?
Nurme-tuotteet valmistetaan luonnollisista, kasvipohjaisista ainesosista, ja ne ovat vegaanisia.
Testataanko Nurme-tuotteita eläimillä?
Ei. Nurme ei testaa tuotteitaan eläimillä.
Missä Nurme-tuotteet valmistetaan?
Kaikki Nurme-tuotteet valmistetaan käsityönä Virossa.
Kuinka kauan tuotteet säilyvät avaamisen jälkeen?
Tarkista pakkauksen avaamisen jälkeistä säilyvyyttä kuvaava PAO-symboli — useimmat luonnontuotteet on parasta käyttää 6–12 kuukauden kuluessa avaamisesta.
Kannattaako tehdä ihotesti?
Kyllä. Suosittelemme jokaisen uuden luonnontuotteen kohdalla pientä ihotestiä, erityisesti jos sinulla on herkkä tai allergiataipuvainen iho.
Kasutamine
Kostuta saippua ja hiero sitä käsiin tai vartaloon, kunnes muodostuu vaahtoa. Pese iho puhtaaksi ja huuhtele lämpimällä vedellä. Saippua sopii päivittäiseen käyttöön koko vartalolle.
HUOM! Varmista ennen tuotteen käyttöä, ettet ole allerginen millekään sen ainesosalle. Lopeta käyttö, jos ihoärsytystä ilmenee.
Koostisosad
Sodium Cocoate*, Aqua*, Glycerin*, Cymbopogon Citratus (Lemongrass) Leaf Oil*, Citral**, Geraniol**, Linalool**, Limonene**
*Sisältää vain luonnonkosmetiikassa sallittuja ainesosia
**Esiintyy luontaisesti eteerisissä öljyissä
100 % ainesosista on luonnollista alkuperää.
Jätkusuutlikkus
Nurme on sitoutunut jatkuvasti parantamaan tuotteidensa vaikutusta koko tuotteen elinkaaren ajan, mukaan lukien valmistus- ja käyttövaiheet, varmistaakseen, että ainesosamme ja pakkauksemme eivät ole pelkästään korkealaatuisia vaan myös ympäristöystävällisiä.
Tämä tuote noudattaa zero waste -periaatteita. Sen valmistuksesta, käytöstä ja kierrätyksestä syntyy mahdollisimman vähän jätettä tai ei lainkaan. Tuote on pakattu uusiutuvista raaka-aineista valmistettuun pahvipakkaukseen, joka on helppo kierrättää.






































Ave –
Tosi miellyttävä tuoksu, joka valitettavasti ei säily kauan. Tosi kiva ja hyvä vaahtoutuvuus. Läpeensä miellyttävä kokemus pestä tällä saippualla. Vaikuttaa iholle ystävälliseltä.
Maria –
Tosi hyvä tuoksu ja paljon vaahtoa. Sen jälkeen vartalo tuntuu superpuhtaalta.
Piret –
Mielenkiintoinen saippuapala. Olen käyttänyt sitä toistaiseksi vähän, mutta koska hiukset jäävät pesun jälkeen aika pörröisiksi, se jää kai vartalosaippuaksi. Jonkinlainen hoitoaine pesun jälkeen on tämän saippuan kanssa hiustyypilleni välttämätön. Kokeilen vielä jonkin aikaa.
Piret –
Tosi kiva saippua – vaahtoutuu hyvin, tuoksuu hyvältä, pesee hyvin, 5+
Marianne –
Hyvä tuoksu, vaahtoaakin kohtuullisesti, mutta valitettavasti ei sovi ihotyypilleni, kuivattaa sitä paljon.
Helle –
Tykkään tuoksusta, vaahtoutuu hyvin ja antaa kylpyhuoneeseen miellyttävän tuoksun.
Hanneli –
Hyvä saippua, vaahtoaa hyvin ja tuoksuu ihanalle. Laitoin pari palaa pyykkien väliin vaatekaappiinkin, niin hyvä tuoksu.
tene –
Tosi kiva saippua, yksi mun suosikeista
Evelin –
tosi kivasti tuoksuva ja kivasti vaahtoava saippua
Piret –
Tosi kiva saippua!
Elen –
Tykkään siitä paljon 🙂
Laura –
MAHTAVAN tuoksuva saippua, joka pesee hien ja talin vartalolta todella helposti. Suosittelen kaikkia kokeilemaan 🙂
Customer –
Uusi suosikkini.
Kerli –
Lempisaippua ja tuoksu on ihana 🙂
Juta –
Tosi kiva saippua. Pesisin käsiä useamminkin!!!
Siiri –
Raikas tuoksu, ei kuivata ihoa, sopii hyvin sekä keholle että kasvoille.
Tiina –
Suosikkini
anu.hannikainen (varmistettu kirjoittaja) –
Suosikkini
Merle Lauk (varmistettu kirjoittaja) –
Pitkäaikainen suosikki
Aili Silm (varmistettu kirjoittaja) –
Tosi kiva tuoksu